KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12691123
nr 1269 1123
Gunnar Hallström
(1875-1943), Sverige
Teckning, Karl XII vid gravöppningen 1917. Signerad "Gunnar Hallström Riddarholmskyrkan 1917", ca 37x60 cm
Gunnar Hallström, svensk bildkonstnär född 1875, död 1943 .
måndag 19 augusti 2019
kl 20:59:35
Gunnar Hallström
Läs mer om Gunnar Hallström